Jak obliczyć ilość pianki PUR potrzebnej do izolacji poddasza?
Izolacja poddasza wykonana przy pomocy pianki PUR ma wiele zalet, w tym jedną główną, czyli zapewnienie wysokiej jakości ocieplenia. Stworzenie profesjonalnej izolacji jest więc sposobem na zwiększenie termoizolacyjność budynku i zapewnienie komfortowych warunków do mieszkania. Jak jednak poprawnie obliczyć ilość pianki PUR potrzebnej na taką inwestycję? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Jak dobrać grubość pianki PUR do wykonania izolacji?
Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na ilość potrzebnej pianki PUR jest grubość warstwy, którą chcemy zastosować. Oczywiście im grubsza warstwa, tym większa cena, ale też, tym wyższy komfort cieplny i większa termoizolacyjność. Co ważne, grubość warstwy izolacyjnej określana jest indywidualnie, co oznacza, że profesjonalna ekipa każdorazowo przeprowadza testy i omawia z klientem, jaki efekt chce on uzyskać.
Czynniki, jakie są brane pod uwagę przy określaniu grubości warstwy pianki PUR to m.in. rodzaj materiału, z jakiego stworzone jest poddasze, typ konstrukcji sufitu, ściany czy dachu, ale także parametry cieplne określane dla przegrody.
Jak obliczyć powierzchnię poddasza do ocieplenia?
Drugim czynnikiem, który należy obliczyć jest powierzchnia do ocieplenia, czyli powierzchnia na jakiej należy zastosować piankę PUR. Pod uwagę brane są wszystkie powierzchnie, zarówno te łatwe do obliczenia, jak i problematyczne zakamarki, takie jaki sufity i skosy. Oczywiście takim pomiarem zajmuje się profesjonalna firma, która posiada nowoczesne metody i urządzenia.
Przy planowaniu potrzebnej ilości pianki PUR kluczowe znaczenie mają więc dwa główne czynniki: potrzebna grubość pianki, a także powierzchnia poddasza. Oczywiście każdy produkt ma nieco inną wydajność, dlatego szacowanie zapotrzebowania jest konieczne za każdym razem.