Dom szkieletowy plus pianka poliuretanowa - połączenie idealne!
Coraz więcej Polaków wybiera własny – dom, zamiast mieszkania. Nic więc dziwnego, że popularność zyskują szczególnie nowoczesne konstrukcje szkieletowe, które są szybkie w tworzeniu, bezpieczne, tanie i wytrzymałe. Aby jednak takie domy gwarantowały dobre warunki, konieczne jest stworzenie ocieplenia. O czym należy pamiętać? I jaka metoda jest najlepsza? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Izolacja w domach szkieletowych – o czym pamiętać?
Stworzenie izolacji w domach szkieletowych jest ważne przede wszystkim ze względu na panujące w Polsce warunki pogodowe. Większa część roku to przecież sezon jesienno-zimowy, w którym temperatura spada nawet poniżej zera. Komfortowy dom musi więc być odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to kluczowe, dla zachowania odpowiedniego komfortu i oszczędności związanych z ogrzewaniem.
Z drugiej jednak strony nieodpowiednie ocieplenie domów szkieletowych będzie prowadziło do licznych problemów. Niektóre z nich to: brak szczelności, zawilgocenie, tworzenie się pleśni, niekorzystne temperatury (zarówno w lecie, jak i w zimie) oraz mniejsze bezpieczeństwo budynku.
Co ważne, ocieplenie domu szkieletowego powinno być lekkie, tak by nie obciążać drewnianej konstrukcji. Jaka metoda będzie więc najkorzystniejsza?
Termoizolacja pianką poliuretanową – jakie ma zalety?
Rozwiązaniem, które łączy wszystkie konieczne cechy jest izolacja natryskowa z pianki poliuretanowej. Dlaczego metoda ta jest tak polecana? Z kilku powodów.
Oto niektóre z nich:
- zapewnia możliwość aplikacji w nieregularnych, skomplikowanych oraz trudno dostępnych miejscach, zapewniając doskonałą skuteczność,
- posiada świetne parametry izolujące i zapewnia wysoki poziom szczelności – i to przez długi czas, nawet do 25 lat,
- gotowa izolacja "oddycha", dzięki czemu nie wchłania wilgoci z otoczenia,
- pianka poliuretanowa jest bezzapachowa i bezpieczna nawet dla alergików.