Dlaczego pianka PUR to dobry materiał izolacyjny?
Pianka poliuretanowa staje się coraz częściej wybieranym wariantem ocieplania budynków, zarówno przemysłowych, jak i mieszkalnych. Można podzielić ją na otwarto – oraz zamkniętokomórkową.
Pierwsza z nich swoją strukturą przypomina gąbkę, ponieważ jest bardzo lekka i stanowi najlepszą alternatywę dla wełny mineralnej. Pianka zamkniętokomórkowa ma postać połączonych ze sobą, szczelnych pęcherzyków. Świetnie zastępuje styropian. Izolacje pianą PUR wykonuje się przy pomocy wysokociśnieniowych urządzeń natryskowych. Ich największą zaletą są bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. W praktyce oznacza to, że pianka zapobiega uciekaniu ciepła z wnętrza budynku.
Dzięki niej zimą można cieszyć się przyjemną, wyższą temperaturą, a latem – chłodem. Ocieplenie pianką PUR zwiększa komfort i znacząco obniża rachunki za ogrzewanie lub klimatyzację. Dodatkowo natrysk poliuretanowy izoluje wnętrze budynku przed hałasem.
Izolację pianką PUR można wykorzystać do ocieplenia:
- dachów – przede wszystkim płaskich,
- poddaszy,
- fundamentów,
- ścian.
Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej
Dzięki systemom izolacji natryskowej, jakie proponuje nasza firma, można każdego dnia cieszyć się komfortem termicznym. Pianka PUR jest wykorzystywana nie tylko w domach, ale również w halach przemysłowych, magazynach lub obiektach użytku rolniczego.
Znaczącą zaletą natrysków z piany poliuretanowej jest fizjologiczna obojętność. Oznacza to, że są bezpieczne dla mieszkańców. W systemie izolacji nie rozwiną się grzyby, a przede wszystkim pleśń, która jest przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Dzięki temu pianka PUR jest przyjazna dla alergików. Istotny jest również fakt, że wspomniany produkt jest ekologiczny i biodegradowalny. Po zużyciu można go ponownie wykorzystać do tworzenia innych surowców.
Systemy izolacyjne z pianki wykonuje się specjalistycznymi pistoletami natryskowymi. Dzięki temu ocieplenie dociera nawet trudno dostępne miejsca, a na jego powierzchni nie ma spoin. Te mogłyby być przyczyną uciekania ciepła z wnętrza budynku.