Izolacja Poddasza

Pragniemy, by w naszych domach panowało przyjemne ciepło – szczególnie zimą. Jednocześnie coraz więcej uwagi każdy z nas poświęca nieustannie wzrastającym kosztom energii (w tym opału). Chcemy więc uniknąć wydawania dużej części domowego budżetu na koszty ogrzewania. Jak pogodzić ze sobą te dwie rzeczy ? Rozwiązanie stanowi odpowiednio dobrana izolacja termiczna. Do takich z pewnością należy technologia hydrodynamicznego natrysku piany poliuretanowej.

Ponieważ koszty energii wzrastają nieustannie, a około 70% jej zużycia stanowi ogrzewanie, warto skupić się na wdrożeniu rozwiązań, które spełnią wymogi izolacyjne dzisiaj jak i za kilkanaście lat. Budując dom dbamy o prawidłową izolacje ścian oraz szczelność okien i drzwi. Powinniśmy zadbać również o właściwe zaizolowanie dachu. Powszechnie wiadomo, że straty ciepłą przez dach stanowią około 30% strat cieplnych budynku. Właściwe ocieplenie połaci dachowych jest konieczne, nie tylko z powodu rosnących kosztów energii cieplnej, ale także dlatego, że większość budowanych w Polsce domów to budynki z poddaszem użytkowym. Skoro tak, to trzeba wcześniej pomyśleć, by w tradycyjnie lokowanych tam sypialniach panowały warunki komfortowe dla mieszkańców.

Często nie zauważamy, że zużywamy więcej energii na ogrzewanie niż powinniśmy – jak jest nam zimno po prostu więcej grzejemy. Paradoksalnie, to latem możemy dowiedzieć się najwięcej o jakości zastosowanej izolacji, a szczególnie łatwo w pomieszczeniach na poddaszu. Jeżeli o tej porze roku mamy tam przysłowiową „saunę” to przyjmijmy do wiadomości, że nasza aktualna izolacja nie działa tak jak powinna.