fundament

Izolacja Fundamentów

Fundamenty to podstawa każdego budynku mieszkalnego i przemysłowego – to na nich opiera się cała konstrukcja oraz mają one mają bezpośredni kontakt z gruntem. Powinny zapewnić obiektowi trwałość i solidność a także chronić go przed dostawaniem się wilgoci i utrzymywać temperaturę, dlatego tak ważne jest ich profesjonalne wykonanie oraz stworzenie odpowiedniej warstwy izolacyjnej. Należy bowiem pamiętać, że w przypadku błędów w ich budowie nie ma możliwości wprowadzenia poprawek, co może mieć katastrofalne skutki dla stanu całego obiektu.

Zamknięto-komórkowa izolacja natryskowa Heatlok Soy w połączeniu z polimocznikiem Maxguard posiada doskonałe właściwości hydro-izolacyjne. Jest to wręcz wzorcowe rozwiązanie w przypadku izolacji fundamentów. Metoda ta, ma na celu zapewnienie maksymalnej szczelności. Plusem tej opcji jest brak mocowania, co skraca czas wykonania systemu. Adhezja podczas natrysku na najwyższym poziomie zapewnia scaloną i trwała przyczepność, jednocześnie wzmacniając całą konstrukcję.

Nieprawidłowa izolacja fundamentów powoduje, że do budynek jest narażony na działanie wilgoci, a co się z tym wiąże – pojawienie się pleśni i grzyba. Czynniki te są nie tylko groźne dla zdrowia osób korzystających z budynku, ale mogą także osłabić jego stan techniczny poprzez degradację ścian i pojawienie się na nich nalotów czy zalanie niżej położonych pomieszczeń.

[su_custom_gallery source="media: 296,295,294" width="210" height="210" title="never"]
 

Zalety Izolacji

  • Hydroizolacja - odporność na działanie wody, ścieków, sniegu itp.
  • Szczelna, jednolita, scalona z podłożem membrana pozbawiona łączeń
  • Stabilne parametry fizykochemiczne w szerokim zakresie temperatur
  • Możliwość uzyskania róznych faktur powierzchni - chropowata, gładka
  • Doskonała przyczepność do wielu rodzajów podłoża